Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Připojte se k elektrickému proudu kdekoli

zveřejněno: 28. 6. 2021

Být napojený na elektřinu se v dnešní době zdá samozřejmostí. Pokud ale elektrickou síť k dispozici nemáte, můžete její přívod snadno vyřešit použitím vhodné elektrocentrály.

uvodni banner

Být napojený na elektřinu se v dnešní době zdá samozřejmostí. Pokud ale elektrickou síť k dispozici nemáte, můžete její přívod snadno vyřešit použitím vhodné elektrocentrály.

Tu uplatníte na začínajících stavbách bez zajištěného přívodu elektřiny, u starých domů před rekonstrukcí, ve kterých může být elektřina kvůli špatnému jištění nedostačující, nebo na místech, kde by se kvůli vzdálenosti musely použít dlouhé přívodní kabely. V kancelářích nebo provozovnách potom skvěle poslouží jako záloha pro výpadky elektrické energie.

Další uplatnění najdou elektrocentrály nejen při venkovních pracích, ale také na různých kulturních akcích jako jsou koncerty a výstavy pod širým nebem.

Jakou elektrocentrálu si vybrat?

Rozhodující pro výběr vhodné elektrocentrály je povědomí o tom, kolik jakých elektrických spotřebičů budete připojovat a jaký mají výkon. Dopředu si také rozmyslete, kolik zásuvek využijete. Jestli vám stačí ty umístěné na elektrocentrále nebo jestli budete potřebovat například rozvaděč a prodlužovací kabely.

Základní typ

Potřebujete připojit jen několik kusů elektrického nářadí, osvětlení nebo chlazení? Sáhněte po jednofázové mobilní elektrocentrále s vs benzínovým pohonem a ručním startérem. S výkonem do 4 kVA, jištěním 16 A a dvěma 230 V zásuvkami se hodí například pro venkovní dílnu nebo na osvětlení výstavy.

Výkonný pomocník

Třífázová centrála s výkonem do 25 kVA zvládne nejen provoz základního elektrického nářadí, ale také stroje vyžadující napětí 400 V a jištění 32 A. Má automatický startér s jednoduchou obsluhou a velkou 25l nádrž, která zajistí dlouhý provoz bez potřeby dolévání benzínu. Připojit k ní můžete také rozvaděč pro více strojů. Pro pohodlnou obsluhu a manipulaci vám poslouží přepravní kolečka a madla.

Pro velké stroje a kulturní akce

Pro zajištění provozu velkých strojů nebo jako záložní agregáty pro provozy a velké kulturní akce zvolte mobilní elektrocentrály s výkonem od 40 až do 500 kVA a s jištěním do 63 A. Výrobce je osadil plnohodnotným rozvaděčem a velká nádrž vám zajistí velmi dlouhý chod.

Na co nezapomenout

Pokud elektrocentrálu potřebujete pouze na krátký čas nebo jen dočasně, určitě se vyplatí její zapůjčení. Pro správné fungování si nezapomeňte půjčit také vhodné příslušenství jako rozvaděče, prodlužovací kabely pro připojení zařízení nebo přívěs pro převoz.

Obsluha elektrocentrál je jednoduchá. Pokud s výběrem nebo použitím váháte, zastavte se ve kterékoliv půjčovně Stavebnin DEK, kde vám na základě vašich potřeb naši kolegové vyberou ideální řešení.


Nechte si poradit našimi odborníky

Chcete získat světlý venkovní prostor, kde můžete trávit čas za každého počasí? Investujte do materiálu s unikátními vlastnostmi ... Číst více
Tomáš Münster
produkt manažer pro prosvětlovací systémy
Potřebujete ušetřit prostor ve své domácnosti? Pro stálý přísun vody ze studny nebo z nádrže vám skvěle poslouží kompaktní ... Číst více
Jaroslav Souček
produkt manažer pro sanitu a čerpací techniku