Z interních důvodů budou mít prodejny Stavebniny DEK Dačice, Jindřichův Hradec a Klatovy 22.6. zavřeno. Podívejte se, které prodejny vás obslouží.
Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Bydlíte v malém domě? Šetřete prostorem i vodou

zveřejněno: 28. 6. 2021

Pro pohodlný přísun pitné vody ze studny nebo dešťové vody z akumulační nádrže vám skvěle poslouží domácí vodárna. Pokud právě nějakou vybíráte, pravděpodobně jste se již začali zajímat o to, jaký bude mít průtok, dopravní výšku, velikost tlakové nádoby a kolik bude stát.

uvodni banner

Domácí vodárny sice nabízejí automatický provoz a potřebný výkon, ale asi už jste také zjistili, že zabírají poměrně hodně místa. Není divu, protože k provozu potřebují čerpadlo, objemnou expanzní nádobu a řídicí jednotku. Věděli jste, že dnes již můžete mít vše v jednom malém zařízení a výrazně tak ušetřit prostor ve své domácnosti?

Řeč je o kompaktních vodárnách, které i při malém rozměru nabízí vše, co jejich větší konkurenti. Stejně jako oni jsou vybaveny ochranou proti chodu na sucho a přehřátí motoru, navíc se ale mohou pochlubit velmi tichým chodem o hlasitosti do 55 dB a třeba i ovládáním přes mobilní aplikaci.

To nabízejí například vodárny Scala 1 od značky Grundfos, která v tomto malém provedení nabízí dvě výkonnostní a rozměrové třídy. V mobilní aplikaci GRUNDFOS GO, kterou s vodárnou spárujete přes bluetooth, pouze nastavíte časy, kdy se bude systém vypínat a zapínat. Využijete ji tedy nejen pro běžný provoz domácnosti, ale také pro automatické systémy zavlažování.

Dalším kompaktním typem, který stojí za pozornost, je vodárna Wilo Isar BOOST5, plně automatické zařízení s frekvenčním měničem regulujícím otáčky čerpadla na nastavený konstantní tlak. I tato vodárna se vyznačuje velmi tichým provozem a optimalizací spotřeby vody, a tak vám v domácnosti ušetří kromě místa také provozní náklady.

Pokud se pro malou vodárnu rozhodnete, u všech typů vás potěší velmi snadná instalace. Po vybalení k nim stačí připojit vstupní a výstupní potrubí a zapojit je do elektrické sítě. Ideálním umístěním je s ohledem na nízký rozměr například komora.

A jestli s výběrem nebo se zapojením přeci jen stále váháte, tak navštivte prodejny Stavebnin DEK, kde vám s výběrem i montáží rádi poradíme.
 

Akční produkty:


Nechte si poradit našimi odborníky

Chcete získat světlý venkovní prostor, kde můžete trávit čas za každého počasí? Investujte do materiálu s unikátními vlastnostmi ... Číst více
Tomáš Münster
produkt manažer pro prosvětlovací systémy
Potřebujete ušetřit prostor ve své domácnosti? Pro stálý přísun vody ze studny nebo z nádrže vám skvěle poslouží kompaktní ... Číst více
Jaroslav Souček
produkt manažer pro sanitu a čerpací techniku