Vyberte si prodejnu
Sortiment a služby
510 000 100 - Pomůžeme vám

ALKORBRIGHT

Charakteristika

Hydroizolační fólie ALKORBRIGHT s typovým označením ALKORPLAN 35276 je vícevrstvá střešní fólie vyrobená z měkčeného PVC. Fólie je vyztužená polyesterovou mřížkou. Fólie ALKORBRIGHT je bílé barvy a na horním povrchu má speciální úpravu. Kombinace těchto vlastností dodává fólii vysokou odrazivost slunečních paprsků.

Fólie ALKORBRIGHT se používá především jako jednovrstvá, mechanicky kotvená povlaková hydroizolace plochých střech. Spojování se provádí svařováním horkým vzduchem, přístroji určenými ke svařování PVC fólií. Doporučený sklon střechy pro použití hydroizolační fólie ALKORBRIGHT je nejméně 3 % (cca 1,75°). Budou-li na střeše instalovány solární panely, doporučený minimální sklon střechy je 6 % (cca 3,5°).

 Alkorbright  Alkorbright

Vysoká solární odrazivost

Část sluneční energie, která dopadá na solární panely, se odráží od střešní fólie. U střech s fólií ALKORBRIGHT, která má albedo více než 0,8, je zvýšení účinnosti instalovaných solárních panelů 4 – 5 %.

U střech s vyšší teplotou na povrchu se snižuje účinnost fotovoltaických panelů. Fólie ALKORBRIGHT má nižší teplotu povrchu až o 45°C. Tím se sníží teplota i v okolí solárních panelů a zvýší se jejich účinnost.

Bílá barva v celé tloušťce fólie

Fólie ALKORBRIGHT má bílou barvu v celé své tloušťce. Bílá barva má nejen vliv na odrazivost slunečního záření. Tím, že je fólie stejnobarevná v celé tloušťce, tak nejsou tolik viditelné spoje.

Informace

Veškeré informace včetně kompletního technického poradenství Vám poskytnou vyškolení pracovníci ATELIERU DEK – specializovaného střediska Stavebnin DEK.

Dokumenty