Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Systémy uložení dřevoplastových teras

zveřejněno: 5. 5. 2021
úvodní banner

V naší nabídce najdete výběr z mnoha odstínů a provedení terasových prken, zakládacích profilů a lemování okrajů terasy od výrobců DŘEVOPLUS, TERAFEST, DECEUNINCK a WPC PERI.

Systémy uložení teras

K provedení terasového systému je možné použít více typů uložení. Podklad pod terasou je vhodné vytvořit z materiálu propustného pro vodu, případně musí být podklad odvodněn. Podkladní i nosné profily musí být osazeny také v celém obvodu terasy. Rozteč podkladových profilů je 350 – 500 mm dle typu terasového prkna a předpisu výrobce.

Uložení na betonovou desku

Nejčastější typ uložení, pevný podklad, ke kterému lze přišroubovat plastové nebo hliníkové podkladní profily. Betonová deska může být uložena na podkladu z hutněného kameniva (terasy na zahradě), nebo je součástí střešní konstrukce. Odvodnění je zajištěno spádem betonové konstrukce.


Uložení na rektifikovatelné terče

Vhodné pro podklady, do kterých nelze kotvit, plovoucí provedení roštů z nosných hliníkových profilů položených na výškově nastavitelných podložkách. Nejčastěji se s tímto systémem setkáváme na plochých střechách. Odvodnění je zajištěno spádem konstrukce (ve spádu je betonová deska nebo je použit spádový klín).Uložení na zeminu s vrstvou kameniva

Uložení na zeminu s vrstvou hutněného kameniva v kombinaci s betonovými dlaždicemi. Odvodnění je zajištěno propustným podkladem.Ošetřování dřevoplastových teras

Dřevoplastové terasy není třeba natírat žádnými nátěry. Terasová prkna je nutné pravidelně čistit, odstranit všechen prach a nečistoty. Čištění je možné použitím vysokotlakého čističe (max. tlak 100 barů). Je možné použít i přípravky na čištění dřevoplastového kompozitního materiálu, které odstraňují atmosférické znečištění, mastnoty, oleje a jiné nečistoty. Při čištění kartáčem pohybujte vždy ve směru rýh terasových prken.