Stavebniny DEK Opava: z důvodu rekonstrukce ulice Těšínská je ve dnech 25. a 26. 9. uzavřen příjezd k pobočce.
Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Získejte zdarma každou 2. paletu akustických cihel Porotherm AKU Profi

zveřejněno: 16. 8. 2023
Každá 2. paleta zdarma

Podmínky akce

Využijte jedinečné letní akce na novostavby rodinných domů a k objednávce jednovrstvého obvodového zdiva od společnosti Wienerberger nyní máte možnost získat pro vnitřní zdivo cihly Porotherm AKU Profi za cenu standardních cihel. V závislosti na velikosti domu a objemu vnitřních konstrukcí tím uspoříte až 100 000 Kč bez DPH a navíc zvýšíte kvalitu vašeho budoucího bydlení.

Akce se týká pouze novostaveb individuálních rodinných domů (RD). Podmínkou je využití jednovrstvého obvodového zdiva Porotherm T Profi/Profi Dryfix nebo Porotherm EKO+ Profi/Profi Dryfix (platí už od tl. 300 mm).

Akce platí do 30. 9. 2023

Poptávky zasílejte na adresu: stavebniny@dek.cz

Proč využít při stavbě svého domu akustické zdivo?

Akustické cihly vytváří v domácnosti zdravé a klidné prostředí – nejen z hlediska eliminace hluku či tepelné akumulace, ale i zajištění soukromí pro všechny členy domácnosti. Díky větší hustotě cihel jsou při stejné síle zdiva pevnější než klasické. Společnost Wienerberger navíc jejich vlastnosti ověřuje při mnoha laboratorních testech, aby odpovídaly všem legislativním normám i požadavkům nejnáročnějších investorů.

Kvalitní akustika v domácnosti může být v řadě případů klíčová pro zachování dobrých vztahů a rodinné pohody. A to nejen, když si někteří z obyvatel domu chtějí pouštět nahlas hudbu, zatímco ostatní by ocenili klid, ale i pokud jeden dům například sdílí několik oddělených domácností, které se nechtějí navzájem rušit. Akustické cihly však podporují zdravé prostředí v domácnosti i jinak než jen tím, že dopřávají rezidentům soukromí. Jsou masivnější než běžné cihly a díky většímu objemu materiálu také lépe akumulují teplo, takže vytvářejí příjemné mikroklima po celý rok. Zároveň jsou o třetinu pevnější a lépe se do nich kotví.

Místo původních 48 dB u běžné cihly, o tloušťce 30 cm, dokáže ta akustická ztlumit 55 dB. Těsně za ní následuje 25 AKU Z Profi, která odizoluje 54 dB. V případě relativně lehkých cihel 17,5 Profi a 19 AKU Profi se taktéž dostáváme na rozdíl sedmi decibelů. U nejtenčích cihel o tloušťce 11,5 centimetrů ocení vylepšení především ti, kdo staví příčky a nechtějí, aby se šířil hluk z místnosti do místnosti. Izolace proti míře hluku 46 dB, kterou poskytují úzké akustické cihly, změní i hlasitou hudbu v tichý podkres.

Typ běžné cihly Akustický výkon Typ akustické cihly Akustický výkon
Porotherm 30 Profi 48 dB Porotherm 30 AKU Z Profi 55 dB
Porotherm 24 Profi 49 dB Porotherm 25 AKU Z Profi 54 dB
Porotherm 17,5 Profi 44 dB Porotherm 19 AKU Profi 51 dB
Porotherm 11,5 Profi 43 dB Porotherm 11,5 AKU Profi 46 dB

Aby mělo smysl řešit protihlukovou izolaci v interiéru, je třeba postavit pořádně i obvodové zdivo, díky kterému se do domu nedostává hluk zvenčí a kvalitní materiály uvnitř mohou naplno dosáhnout svého potenciálu. Doporučením pro konstrukci z akustických cihel je proto jednovrstvé zdivo po obvodu stavby. Kombinací kvalitního zdiva plněného minerální vatou ve vnějších stěnách a akustických vnitřních stěn získá investor ten nejklidnější možný cihlový dům.

Produktový tip - Porotherm AKU Profi

Akustické cihly Porotherm AKU Profi se pyšní výbornou ochranou proti hluku, vysokou pevností a možností rychlého zdění na tenkovrstvou maltu. Technologie skládání broušených cihel, kterou používá Wienerberger, řeší i styčné spáry mezi cihlami – cihly jsou opatřeny systémem per a drážek bez kapes pro vyplnění zdicí maltou, která se při provádění zdiva z broušených cihel nepoužívá. Jsou o 30 % pevnější než běžné cihly, dvakrát lépe se do nich kotví a eliminují o 3 až 7 dB více nežádoucího hluku. Wienerberger proto garantuje, že zajistí o 50 % klidnější domov, pokud investor použije na obvodové stěny jednovrstvé zdivo Porotherm. Akustické cihly se dodávají ve čtyřech variantách tloušťky.

Profi AKU