Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Vysokozdvižné plošiny – efektivita a bezpečnost ve výškách

zveřejněno: 4. 9. 2023
úvodní banner

Práce pod stropem, montáže a opravy fasád, údržba střech a další obdobné činnosti v těžko dostupných partiích staveb vyžadují přístup pomocí vysokozdvižných plošin. Půjčovna Stavebnin DEK pro tyto činnosti nabízí široký výběr různých typů a výšek plošin, aby bylo možné využít jejich specifické přednosti pro konkrétní pracovní činnost.

Elektrické nůžkové plošiny

Elektrické nůžkové plošiny jsou ideální pro montáže a údržbu v interiérech. Pro provoz vyžadují pevný a rovný povrch. Kola jsou opatřena pneumatikami z nešpinící pryže, koše plošin jsou určeny max. pro dvě osoby. Vynikají jednoduchým ovládáním, bezemisním provozem na baterie a pracovní výškou až 16 m. Jejich výhodou je jednoduchá obsluha, tichý a kultivovaný chod a nulové emise.

Terénní nůžkové plošiny

Průjezdnost terénem staveniště, velká pracovní výška a nadstandardně prostorný a únosný koš. To jsou výhody terénních plošin. Disponují velkými koly s hrubým vzorkem a pohon zajišťuje dieselový motor s náhonem na všechna čtyři kola.

Pracovní výška plošin je až do 18 m. Již v základu velký rozměr koše terénních plošin má možnost délkového rozšíření pomocí výsuvné podlahy. To je výhodné při montážích fasádních panelů, kontrole a údržbě podhledů mostovek.

Kloubové plošiny

Snadná manévrovatelnost a průjezdnost terénem předurčuje kloubové terénní plošiny k údržbě a montážím fasád nebo střech. Na rozdíl od nůžkových plošin mají kloubové velký dosah mimo půdorys plošiny. Umožňují tak dosah i k těžko dostupným partiím staveb.

Kloubové plošiny jsou nejčastěji poháněny dieselovým motorem.

Půjčovna plošin

Teleskopické plošiny

Teleskopické plošiny vynikají největším dosahem ve svislém i vodorovném směru. Na rozdíl od kloubových plošin je rameno pouze výsuvné. Využívají se tedy nejvíce v situacích, kdy je nutné dosáhnout vysoko na fasádu objektu nebo pokud může být plošina přistavena pouze s větším odstupem od objektu (např. mimo zatravněný pruh kolem stavby). Pohon teleskopických plošin zajišťuje výlučně dieselový motor.

Sloupové plošiny

Díky velmi kompaktním rozměrům, pracovní výšce až 10 m a provozu na baterie jsou sloupové plošiny ideální pro všechny stísněné prostory, např. sklady nebo pro údržbu v interiérech. Půdorys i koš sloupových plošin je kompaktní, do koše se vejdou dvě osoby obsluhy.

Kloubové přívěsné plošiny

Přívěsné plošiny lze jednoduše zapřáhnout za automobil a dovést na místo. Využívají se nejvíce pro kontrolu a údržbu staveb. Pokud je zdvih plošin zajišťován elektrickým pohonem, lze plošinu na místě práce připojit na zdroj 230 V. V případě, že elektrické napájení není dostupné, lze pro pohon využít záložní benzinový agregát. Do koše přívěsných plošin se vejdou dvě osoby obsluhy.

Bezpečnost

Vysokozdvižné plošiny jsou vybaveny senzory náklonu a přetížení. Při překročení nastavených limitů se v zájmu ochrany obsluhy nezvednou nebo je zdvih omezen. Koše plošin jsou vybaveny upínacími oky, obsluha musí být v koši vždy jištěna. Ovládací panely jsou vybaveny bezpečnostními STOP tlačítky. Plošinu je vždy možné bezpečně spustit do základní polohy.

Nadstandardní vybavení

Pracovní koš nůžkových plošin je rozšiřitelný pomocí výsuvné podlahy. Montážní nebo manipulační práce v koši mohou probíhat s vyšším komfortem.

Plošiny se ovládají jednoduše pomocí joysticku a tlačítek na ovládacím panelu. Zvedání a spouštění plošiny je možné řídit jak z koše plošiny, tak z podvozku.

Standardním vybavením jsou elektrické zásuvky 230 V umístěné v koši. Pracovníci tak mohou pohodlně v koši připojit ruční elektrické nářadí potřebné pro svou práci.