Stavebniny DEK Opava: z důvodu rekonstrukce ulice Těšínská je ve dnech 25. a 26. 9. uzavřen příjezd k pobočce.
Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Povinné školení pro práci s výrobky obsahujícími diisokyanáty

zveřejněno: 25. 7. 2023
Povinné školení pro práci s výrobky obsahující diisokyanát

Vážení zákazníci z řad profesionálních a průmyslových uživatelů polyuretanových produktů,

vzhledem  ke změnám v evropské legislativě bychom vás chtěli upozornit na omezení, která se týkají bezpečného používání diisokyanátů.

Tato omezení vyplývající z Nařízení Komise (EU) č. 2020/1149 budou mít od 24. srpna 2023 vliv na aplikaci a používání některých druhů polyuretanových pěn, lepidel, tmelů,  nátěrových hmot a tvrdidel.

Omezení se vztahuje na všechny výrobky, které obsahují 0,1 % a více diisokyanátů. Na vytvrzené výrobky se nařízení nevztahuje. Každý takový výrobek musí být na etiketě (obalu) opatřen větou: „Ode dne 24. srpna 2023 se pro průmyslové nebo profesionální použití vyžaduje odpovídající odborná příprava.“

V důsledku toho musí být od 24. srpna 2023 všichni průmysloví a profesionální uživatelé výrobků obsahujících diisokyanáty v koncentracích  0,1 % a vyšších proškoleni o jejich vlastnostech a požadavcích na bezpečné zacházení s nimi.

Na fyzické osoby se tato povinnost nevztahuje.

Jednou z možností, jak splnit výše uvedené nařízení je absolvování online školení, které připravila organizace FEICA společně s průmyslovými sdruženími výrobců diisokyanátů ISOPA a ALIPA. V souladu s právními požadavky byla vytvořena online školicí platforma. Kurzy a školení na této platformě jsou zpoplatněné, avšak díky Stavebninám DEK a dodavateli SIKA můžete využít slevový kód a získat školení zdarma.


Jakých výrobků se nařízení týká?

Seznam dotčených výrobků v sortimentu Stavebnin DEK a.s. naleznete zde.
Bezpečnostní listy k těmto výrobkům naleznete na našem e-shopu přímo na kartě výrobku v části dokumenty.Jak se bezplatně proškolit?

Na přípravě školení se Stavebniny DEK nepodílely, ale prostudovali jsme pro vás celý postup a pro usnadnění vám přinášíme následující návod, jak postupovat:

 1. Přejděte na stránku
  https://isopa-aisbl.idloom.events/index/safe-use-of-diisocyanates-training-selection-en-cs
 2. Vyberte školení
  Zvolte sektor Lepidla a těsnicí materiály a vyberte nejvhodnější typ školení pro Vaše potřeby.
 3. Zaregistrujte se na školení
  Klikněte na tlačítko “REGISTROVAT“ a do připraveného formuláře doplňte všechny požadované identifikační údaje. Než stiskněte tlačítko “DALŠÍ“ nezapomeňte odsouhlasit obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů.
 4. Vložte slevový kód pro školení zdarma
  V tomto kroku objednávky budete vyzváni k platbě za školení. Do textového pole zadejte slevový kód: FEICA_21_C20 a pak klikněte mimo toto pole. Následně bude slevový kupón validován a zobrazí se vám cena školení 0 EUR. Pokračujte stiskem tlačítka “DALŠÍ“.
 5. Potvrďte objednávku školení
  V dalším kroku jste vyzváni k potvrzení objednávky vybraného školení. Stiskněte tlačítko “POTVRDIT A ODHLÁSIT“. Zobrazí se stránka s potvrzením registrace na vybrané školení a toto potvrzení se zároveň odešle na vámi zadaný e-mail.
 6. Zvolte si heslo pro přihlášení se na školicí platformu
  Tento krok je nutné provést z potvrzovacího e-mailu, který vám dorazí na zadanou e-mailovou adresu. V e-mailové zprávě stiskněte tlačítko “Go to Passport“. Na stránce, která se vám otevře, si zvolte heslo, které budete používat pro přihlášení do online školicí platformy a stiskněte tlačítko “Confirm“.
 7. Přihlaste se do online školicí platformy
  Zobrazí se vám stránka, kde se pomocí vámi zaregistrovaného e-mailu a zvoleného hesla přihlásíte do svého účtu na školicí platformě. Zde v sekci „Moje další tréninky“ naleznete vámi vybrané školení.
 8. Absolvujte školení
  Klikněte na tlačítko “Začněte trénovat“ a systém vás následně provede školením o bezpečném používání diisokynanátů. U některých typů školení budete po jejich absolvování ještě vyzváni k zodpovězení testovacích otázek. Pro úspěšné absolvovaní školení je nutné odpovědět správně min. na 80 % testovacích otázek.
 9. Získejte certifikát
  Potvrzením o úspěšném absolvování školení je certifikát s vaším jménem, který má platnost 5 let. Tento certifikát naleznete ve svém účtu na školicí platformě v sekci „Moje certifikáty“ kam se automaticky generuje po úspěšném absolvování školení. Pokud si jej chcete uložit nebo vytisknout, klikněte na tlačítko “Zobrazit certifikát“ a zvolte příslušný jazyk, ve kterém chcete certifikát zobrazit.

Za zajištění absolvování školení a doložení úspěšného absolvování školení odpovídá zaměstnavatel profesionálního / průmyslového uživatele nebo profesionální / průmyslový uživatel samostatně výdělečně činný.