Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Zdění a izolování stavby současně? Jde to

zveřejněno: 5. 4. 2023
uvodni banner

Pokud pro svou hrubou stavbu zvolíte jednovrstvé zdivo Porotherm T Profi nebo T Profi Dryfix s hydrofobizovanou minerální vatou, máte o izolaci postaráno. Šetříte čas i finance v jediném kroku.

Dům je chráněn před úniky tepla i bez dodatečného zateplování či klimatizačních a větracích systémů a efektivně snižuje spotřebu energie na vytápění nebo chlazení. Vata důmyslně ukrytá v otvorech cihly je chráněna před působením vnějších vlivů a společně s cihlou zaručuje téměř neomezenou životnost stěn i snadnou difuzi vodních par.

Ušetříte čas i finance

Zdění z broušených cihel je jednoduché a rychlé. Tloušťka a rozmístění keramických přepážek v tvarovce i její tvar dávají zdivu z cihel Porotherm T Profi vysokou pevnost i při použití zdicí pěny. Lze tak s úspěchem použít celoplošnou tenkovrstvou maltu Porotherm Profi nebo lepidlo Porotherm Dryfix.extra. Tenkovrstvá celoplošná malta se na cihly aplikuje speciálním maltovacím vozíkem ve vrstvě silné pouze 1 mm, případně lze použít praktický nanášecí váleček Porotherm Easy. Zdicí pěna se nanáší z dózy aplikační pistolí. Představuje nejrychlejší způsob zdění vůbec. Navíc s ní lze zdít až do teploty −5 °C.

Protože nezanedbatelnou roli hraje při stavbě domu i cena práce, může být výsledná suma i přes vyšší pořizovací cenu zdicího materiálu nižší, než při volbě konstrukce se zateplením. Výslednou cenu totiž ovlivňuje příznivě i kratší doba výstavby. Nezanedbatelný je i fakt, že takový dům bude mít při eventuálním prodeji vysokou hodnotu i po mnoha desítkách let po výstavbě.

O zdraví jde v první řadě

Zdivo Porotherm T Profi nebo T Profi Dryfix s hydrofobizovanou minerální vatou je zárukou vynikajících akustických parametrů, příjemného vnitřního prostředí a stabilní vzdušné vlhkosti. Keramické cihly se vyrábějí z přírodních surovin: hlíny, vody a dalších přísad bez použití škodlivých látek znečišťujících ovzduší interiéru, nemusíte se tak obávat žádných zdravotních komplikací.

Pasivní dům či stavění svépomocí? Cihly plněné vatou jsou správnou volbou

Zdivo Porotherm T Profi i Porotherm T Profi Dryfix splňuje veškeré požadavky kladené na pasivní stavbu, může tak být zdivem první volby v případě, že chcete dosáhnout potřebných parametrů.

Zdění z cihel Porotherm T Profi i T Profi Dryfix  je snadné, rychlé, přesné a efektivní. Díky tomu, že nemusíte řešit velké množství materiálových vrstev a při zhotovování konstrukce je menší riziko chyb, jsou cihly plněné vatou vhodné i pro stavbu svépomocí.