Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Rozdělení vodovodních baterií a proč si vybrat tu z řady WECCO?

zveřejněno: 8. 3. 2023
Úvodní fotka

S vodovodními bateriemi se každý z nás potká během dne hned několikrát. Jaké jsou nejčastější typy, čím se liší a jaké funkce baterie nabízejí? Podívejte se v tabulce níže:

Podle typu instalace:
Nástěnná Stojánková Podomítková– je vždy nutné zkontrolovat dopředu, jestli je podomítkový box kompatibilní s baterií. Taktéž se nesmí zaměnit přívod studené a teplé vody.
obr. nástěnná baterie obr. stojánková baterie obr. podomítková baterie
Podle typu směšování vody:
Klasická – směšování vody probíhá v keramické kartuši. Termostatická – směšování vody ovládá termostat, výstupní teplotu vody je možné přesně nastavit. Bezpečnostní tlačítko brání nechtěnému puštění horké vody.
obr. klasická baterie obr. termostatická baterie
Podle použitých materiálů a povrchové úpravy:
Pochromovaná mosaz Korozivzdorná ocel – vhodný materiál pro veřejné toalety. Barevné úpravy – těleso baterie je obvykle mosazné, povrchová úprava může být různá: zlatá, bílá, černá, bronzová a další.
obr. baterie pochromovaná obr. baterie korozivzdorná obr. baterie z barevných kovů
Podle provedení ramínka:
Pevné Otočné Ohebné – rameno je obvykle vyrobeno z nerezového vlnovce a umožňuje snazší umývání. Se sprškou – koncovou část baterie lze vytáhnout pro snazší umývání. Baterie je obvykle vybavena závažím, které usnadňuje opětovné zasunutí spršky. Některé typy také umožňují zesílit nebo zeslabit proud vody.
obr. baterie s pevným ramínkem obr. baterie s otočným ramínkem obr. baterie s ohebným ramínkem obr. baterie se sprškou
Podle provedení odtokové soupravy:
S integrovanou výpustí – otevírání a zavírání výpusti ovládá táhlo. Bez výpusti – místo gumové zátky doporučujeme do odtoku umyvadla umístit výpust click-clack.
obr. baterie s výpustí obr. baterie bez výpusti
Podle ovládání:
Senzorové – obsahují elektromagnetický ventil, který ovládá průtok vody na základě infračerveného senzoru. Napájení je možné napájecím zdrojem nebo bateriemi. Průtok vody je obvykle zapnutý, dokud má uživatel ruce v oblasti snímání. Alternativní nastavení průtoku je start / stop, kdy uživatel zapne i vypne proud vody. S piezo tlačítkem – průtok vody se zapíná (volitelně i vypíná) stisknutím tlačítka. Po uplynutí nastaveného času se průtok vody se vypne.
obr. baterie senzorová obr. baterie s piezo tlačítkem
Podle perlátoru:
Základní typ – perlátory provzdušňují proud vody a usměrňují jej, aby nedocházelo ke stříkání vody. Tím snižují průtok vody, tedy i celkovou spotřebu vody. Perlátory taktéž zachycují případné nečistoty. Jsou dostupné v provedení s vnějším nebo vnitřním závitem. Mohou být výkyvné (s kloubem). Typ push – umožňuje nastavit 2 různé průtoky vody stisknutím tlačítka na spodní straně perlátoru.
obr. perlátor základní obr. perlátor push
image obrázek baterie Wecco

Vodovodní baterie WECCO

Produktová řada sanitární techniky WECCO byla vytvořena exkluzivně pro zákazníky Stavebnin DEK. V nabídce WECCO mimo jiné najdete i nejběžnější typy vodovodních baterií v klasickém nebo termostatickém provedení pro sprchu, vanu, umyvadlo a dřez. Baterie WECCO nabízí poctivé zpracování, jednoduchou instalaci a především skvělý poměr kvality a ceny. Baterie jsou vyráběny v České republice.