Naše prodejny přecházejí v pátek 1. března na prodlouženou otevírací dobu. Ověřte si ji zde.
Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Jak zvolit vhodné čerpadlo na dešťovou vodu?

Ukončeno
uvodni banner

Letní horké dny vybízejí mnohé zahrádkáře k již tradiční otázce: čím zalévat zahradu, když zrovna neprší? Odpověď je zdánlivě jednoduchá – ideálně dešťovou vodou. Jak však zvolit správné vybavení pro sběr dešťové vody a jak se vyznat ve výběru čerpadel? Odpovědi na tyto otázky by mnohým zahrádkářům mohly řádně zamotat hlavu, a proto přicházíme s několika praktickými radami a doporučeními.

Co budete ke sběru a využití dešťové vody potřebovat?

Základním vybavením je podzemní nádrž na dešťovou vodu s nátokovým filtrem a poklopem. Mezi další příslušenství, které je třeba pořídit, patří potrubí, tvarovky a zejména pak čerpací zařízení. Výběr vhodného čerpadla je základem pro komfortní využití dešťové vody.

Kdy byste si měli zvolit domácí vodárnu a kdy ponorné čerpadlo?

Domácí vodárna

Kompaktní domácí vodárnu doporučujeme zvolit v případě, že máte v blízkosti nádrže suchý prostor (např. garáž nebo technickou místnost). Čerpací zařízení tak máte v případě potřeby vždy po ruce. Příkladem běžně používané a výkonné vodárny je automatická domácí vodárna Grundfos Scala1 3-45, která je vybavena řídicí jednotkou, ochranou proti chodu nasucho, zpětnou klapkou a kabelem o délce 1,5 m (dostačující i na větší vzdálenosti). Tato vodárna má dostatečný výkon pro systém automatické závlahy.

Ponorné čerpadlo

Pokud domácí vodárnu v domě umístit nemůžete nebo zastáváte názor, že čerpadlo patří do vody, můžete zvolit ponorné čerpadlo, které je instalováno již přímo v nádrži. Umístění pod zemí zároveň eliminuje případnou hlučnost čerpadla. Jednou z možností je například ponorné čerpadlo Wilo TWI-305 EM FS, které je v celonerezovém provedení. Pro jeho automatický provoz je nutné ho doplnit o řídicí jednotku Wilo HiControl 1. V nabídce naleznete i čerpadla s již integrovanou řídicí jednotkou, jakým je například ponorné čerpadlo Grundfos SBA 3-45 AW, které je vybaveno i plovoucím sacím košem.

Máte-li zájem o využívání dešťové vody v interiéru domu (například pro splachování WC nebo praní), i to je možné. V tomto případě doporučujeme zakoupit již kompletní sestavy výrobků, které naleznete zde.

Více o sortimentu vám řeknou odborníci ze Stavebnin DEK. Navštivte některou z našich poboček nebo kontaktujte svého oblastního zástupce.

Sestava pro zálivku zahrady DEK1 s domácí vodárnou

 

Název

Položka

Nádrž na dešťovou vodu Smart 5000 943WG
Poklop nádrže pochozí 0TL0K
Čerpací sada Vodárna domácí plně integrovaná
Grundfos Scala1 3-45
83C53
Příslušenství Filtr nátokový 2680V
Sifon LY4B6
Trubka vodovodní PE40 492T3
Koleno svěrné 90° 32×32 mm 466T2
Šachta ventilová 45D93
Celková cena bez DPH 35 211 Kč
Celková cena s DPH 42 607 Kč
LUKÁŠ RUNDT
technik divize voda–topení–sanita

Nakupujte výhodně