Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Hutnění dlážděných ploch

zveřejněno: 4. 1. 2022
1

Při hutnění dlážděných ploch se používá ochranná tlumicí podložka, která zabrání poškrábání dlažby deskou. Spáry dlažby musí být během hutnění řádně vyplněny.

Pracovní postup:

  • rozprostřít spárovací materiál, vmést do spár a zakropit trochou vody. Tento krok podle potřeby opakovat,
  • odstranit všechen přebytečný spárovací materiál,
  • nechat povrch a spárovací materiál oschnout,
  • vibrační deskou s tlumicí podložkou přejíždět od krajů do středu, aby se přejezdy vždy překrývaly o polovinu šířky stroje,
  • začít hutnit z nejnižšího místa nahoru,
  • každou část plochy přejet minimálně 4–5x,
  • šířka desky by měla být násobně větší než délka dlaždice,
  • na ochranu dlaždic vždy použít plastovou tlumicí podložku.

Dálkově ovládaná hutnicí technika

Ve výkopech dochází při práci větší hutnicí techniky ke zvyšování koncentrace výfukových plynů. Nabízíme dvě řešení, jak v takové situaci zajistit bezpečné pracovní prostředí:

  1. Výkop odvětrávat - průmyslové ventilátory naleznete zde.
  2. Použít dálkově řízenou hutnicí techniku jako je např. vibrační válec BOMAG BMP 8500. Práce s dálkově řízenou hutnicí technikou je fyzicky nenáročná, bezpečná a rychlá.
2

Vlhkost zeminy

Absolutně suché zeminy nebo naopak zeminy přesycené vodou jsou obtížně zhutnitelné. Suché zeminy doporučujeme před hutněním navlhčit. Hutnit zeminy, na nichž se tvoří kaluže, nedoporučujeme. V mokrých zeminách hrozí "utopení" hutnicí techniky. Vibrační desky se zalepí.

Kontrola zhutnění

Vybrané modely hutnicí techniky jsou vybaveny kontrolou míry zhutnění BOMAG Economizer: míra zhutnění je obsluze vizuálně zobrazována v reálném čase přímo na stroji. Hutnění může probíhat až do momentu, kdy se míra hutnění nezvyšuje, nebo do předem definovaného stavu. BOMAG Economizer lokalizuje nezhutněná místa, dutiny, nehomogenity materiálu. Předchází riziku oprav a víceprací v případě nekontrolovaného hutnění. Šetří čas obsluhy a palivo na provoz.

3

Obsluha a transport

Ručně manipulovatelné vibrační desky a pěchy jsou vybaveny transportními kolečky. Těžká vibrační technika je vybavena oky pro nakládku na úvazku. DEK Půjčovna disponuje přívěsnými vozíky, transportními nájezdy a upínacími popruhy pro zabezpečení strojů během převozu.