Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Nepodceňujte rampouchy na své střeše

zveřejněno: 8. 2. 2021

Trápí vás nánosy ledu a sněhu na střeše? Zabraňte škodám na svém domě a již na jaře se připravte na příští zimu se systémem vytápění okapů a střešních prvků.

I největším milovníkům sněhu nadšení z první chumelenice většinou rychle opadne, když se na střeše a v okapech jejich domu začne hromadit velké množství sněhu a ledu. Okapy se prohýbají, sníh se uvolňuje ze střechy a spolu s rampouchy opadává. V místech, kde sníh kvůli nedokonalé vnitřní izolaci rychleji taje, vznikají při opětovném zamrznutí nebezpečné ledové kry. Ty se sice schovávají pod vrstvami sněhu, ale jejich utržení v mnoha případech může znamenat i ohrožení na životech.

Stejné nebezpečí hrozí i uvnitř budovy, kde velká hmotnost sněhového nánosu může způsobit poškození střešní konstrukce a v mnoha případech dokonce propad stropů a podhledů.

Říkáte si, že žijete v novostavbě a že se vás to netýká? Srážková voda a prachový sníh do střechy pronikají i drobnými netěsnostmi mezi střešními taškami nebo třeba větracími otvory a okolo kotevních prvků.

Než řešit poměrně nákladné opravy, vyplatí se uvažovat o tom, jak svoji nemovitost před sněhem ochránit ještě před začátkem zimy. Odstraňování sněhu a ledu svépomocí může být poměrně nebezpečné a opakované využití profesionálních firem neúměrně nákladné. 

strecha

Pokud nechcete řešit pouze následky, ale jednou pro vždy odstranit příčinu, vyplatí se investovat do systému vytápění okapů a střešních prvků. Do okapů a na střechu stačí nainstalovat elektrické topné kabely s čidly, která jsou napojena na regulátor. Jeden druh čidel snímá teplotu, zatímco druhý typ detekuje přítomnost vody a námrazy přímo v okapech. Regulátor pak zapíná celý systém na základě aktuální venkovní teploty nebo vlhkosti, takže se o provoz nemusíte sami nijak starat.

Systém lze aplikovat na starší nemovitosti i na novostavby, na rodinné domy i komerční objekty. Životnost kabelů se odhaduje zhruba na 30 let, takže celý systém můžete v případě potřeby snadno demontovat a znovu nainstalovat. Pořizovací i provozní náklady vychází překvapivě nízké, zejména při porovnání s cenou opravy poškozené střechy.

strecha_schema

Instalace svépomocí se nedoporučuje, k instalaci je potřeba elektrikář s platnou vyhláškou 50/78 Sb., proto se s poptávkou určitě obraťte na odborníky. Pokud pošlete projekt svého domu s dotazem na stavebniny@dek.cz, specialisté ze Stavebnin DEK vám vypracují řešení přímo na míru. I bez projektu můžete pro svou nemovitost získat optimální návrh, v takovém případě technik přijede přímo k vašemu objektu, kde s vámi zkonzultuje možnosti realizace. Konzultace i návrh jsou aktuálně nabízeny zdarma, tak s poptávkou dlouho neváhejte.

autor_clanku

Akční produkty

Nechte si poradit našimi odborníky

Využijte jarní měsíce na renovaci interiéru. Akutické sádrokartonové desky nabízí ideální způsob, jak celé rodině rychle a snadno... Číst více
TIP ODBORNÍKA
Chystáte se na novou podlahu? Pro její dlouhou životnost věnujte pozornost přípravě podkladu tak, aby byl bez nečistot a... Číst více
Stanislav Adamec
produkt manažer pro SOMS a stavební chemii