Naše prodejny přešly v prosinci na zimní otevírací dobu. Ověříte si ji zde.
Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Provětrávané fasády DEKMETAL

zveřejněno: 17. 7. 2020
úvodní

Společnost DEKMETAL (člen skupiny DEK) je předním českým výrobcem provětrávaných fasád z plechu. V nabídce DEKMETAL najdete nejen kompletní funkční systém provětrávaného fasádního opláštění budov, včetně široké nabídky pohledových prvků, ale také certifikovaný nosný rošt a vysoce odborné poradenství a servis v podobě služeb zpracování kompletní technické dokumentace fasády včetně projekčních detailů na míru a také samotného fyzického zaměření stavby před a při samotné realizaci. Samozřejmostí je také vysoce odborné proškolení realizační firmy před realizací díla.

výroba

Provětrávané fasády:

Provětrávaná (taktéž větraná, odvětraná) fasáda je typická průběžnou větranou mezerou, která vzniká mezi tepelnou izolací nosné konstrukce a pohledovými prvky. Ve větrané mezeře vzniká prouděním vzduchu komínový efekt, který napomáhá k lepšímu klimatu uvnitř budovy, současně výrazně snižuje kondenzaci vodních par ve skladbě obvodové konstrukce a tím i potenciální riziko vzniku plísní.

text

Fasádní systém DEKMETAL:

DEKMETAL nabízí široký výběr typů a tvarů pohledových prvků provětrávaných fasád (kazety, lamely, vlnité, trapézové a atypické profily).

produkty

Metoda výroby pomocí „Viper“ technologie zaručuje výrobkům DEKMETAL vysokou přesnost výroby, tvarovou stálost a rovinnost. Všechny pohledové prvky vyrábíme na míru konkrétního projektu a to až do délky 6 m.

foto01

Základním materiálem jsou lakované pozinkované plechy S280-320GD ZM140 (alternativně Z275 nebo AZ150) opatřené polyesterovým (SP), PVDF, popřípadě polyuretanovým (PU) lakem tloušťky 25 - 60 mikronů (dle zvoleného typu povrchové úpravy) a to v lesklých, matných i texturovaných variantách. Na objednávku je možné dodat také specifické povrchové úpravy a dekory jako jsou např. imitace dřevěných dekorů, různé stupně patiny mědi a také TiZn, kamenných obkladů a dále je možno dodat barvy metalické, krystalicky se měnící či povětrnostně odolné oceli obecně známé jako Corten. Taktéž je možná výroba z neželezných plechů (Cu, Al, TiZn), které jsou dodávány v přírodní, lakované či předzvětralé úpravě. Tyto úpravy dodávají fasádním kazetám velmi specifický až nezaměnitelný vzhled.

Speciální možnosti:

Velkou výhodou fasádního systému DEKMETAL je jeho výroba na míru vždy pro konkrétní projekt. Fasády dokážeme přizpůsobit nejen barevně nebo rozměrem jednotlivých prvků ale i specifickými tvary a především také i designovými perforacemi. Díky těmto možnostem může být fasáda ozvláštněna nejenom atypickou barvou, ale i geometrickým řešením např. tvarem do oblouku nebo zajímavými obrazci perforovanými přímo do pohledových prvků, a to včetně fotografických perforací. Obkladové prvky DEKMETAL najdou uplatnění také jako opláštění i v moderních interiérech nebo jako designové podhledy.

foto02

Nosný rošt:

Nosný rošt je nedílnou součástí fasádního systému DEKMETAL. Rošt se upevňuje na nosnou konstrukci budovy a přenáší zatížení nejen od pohledových prvků a vlastní konstrukce roštu, ale také účinků sání a tlaku větru do samotné nosné konstrukce budovy.

Systémový nosný rošt je sestavený z bodových (kusových) prvků (konzol) a jednoduchých (pozinkovaných či lakovaných) liniových prvků (profily tvaru J, Z a Omega). Díky možnosti rektifikace roštu mezi jeho jednotlivými komponenty je pak velmi snadné vyrovnat základní nerovnosti podkladní konstrukce, zateplit objekt s minimalizováním tepelných mostů a vytvořit požadovanou provětrávanou mezeru ve skladbě fasádního systému.

Odkazy

·        Fasádní systémy DEKMETAL

·        Reference

·        Vzorník

·        Kontakty

·        Facebook

·        Instagram