Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Bahco

Bahco

Vyrábíme nástroje na míru profesionálům. Našimi cíli jsou inovace, výkon a ergonomie. Jako inovátoři s tradicí trvající 165 let vyrábíme nejmodernější nástroje na světě a se svými distributory budujeme dlouhodobá partnerství. Většinu výrobků Bahco vyrábíme ve vlastních závodech v různých zemích Evropy. Naši distribuční partneři je nabízejí profesionálním uživatelům. Chceme našim partnerům dodávat nástroje nejvyšší kvality, a proto v rámci celé organizace vyznáváme společné hodnoty, jimiž jsou bezpečnost, zdraví, kvalita, etika.

„Podej mi tu pilku s tou rybou.“

Každý chápal, že ocel v kvalitě, jakou vyžadují háčky na ryby, se bude výborně hodit i na pily. To byla velká výhoda – logo bez písmen či složitých obrazců bylo snadno srozumitelné. Ještě v polovině 20. století bylo slyšet severské lesníky mluvit o „pilce s rybou“. V zemích s nižší gramotností se tak děje dodnes.

Rybářský háček musí být tvrdý, silný a nelámat se. Výroba tvrdého, ale pevného kovu bývala metalurgickým oříškem, ale „Bessemerova ocel“ z Göranssonovy ocelárny dokázala této kvality dosáhnout.

TAKŽE PROČ… je na produktech Bahco ryba a háček?

Poté, co Göran Fredrik Göransson založil v roce 1862 ocelárnu, se evropské ocelářství v 70. letech dostalo do krize. Ceny surové oceli a výrobků z ní byly nízké. Atraktivnější ceny měla zpracovaná ocel, což vedlo k zájmu o její výrobu. V roce 1876 začala existující válcovna vyrábět válcovanou ocel.

Když se v roce 1886 začalo s výrobou pilových listů, hledala se značka, která by dokázala komunikovat jejich speciální vlastnosti a kvalitu. Ryba s háčkem byla přirozenou volbou.