Prodej nepodnikajícím zákazníkům pouze přes e-shop dek.cz
Zákaznické centrum
Přihlášení
0
menu

Kariéra v IT

Programátoři v DEK a.s. (a nejen oni) si klidně mohou dovolit domácí pohodu

IT oddělení představuje ve společnosti DEK a.s. jednu z nejdůležitějších složek, skoro by se chtělo říct „mozek DEKu“. Srdcem IT oddělení jsou přes dvě desítky jeho programátorů.

Lidi z IT jsou pro perfektní fungování společnosti DEK a.s. i všech jejích dceřiných společností v čele se Stavebninami DEK nepostradatelní, a tak se i na výběr zaměstnanců IT oddělení klade velký důraz. O programátorech to platí dvojnásob. IT oddělení totiž vyvíjí a spravuje vlastní ERP systém, který zahrnuje moduly pro prodej, nákup, finance, výrobu, dopravu, CRM a další a v neposlední řadě vyvíjí internetové aplikace a weby společností holdingu.

„Jsou dva typy programátorů,“ vysvětluje ředitel IT Ing. Martin Keltner: „Jedni dokáží být sami sobě zároveň i analytiky, ti druzí pak skvěle zvládají programování, ale analytika jim nic neříká. U nás respektujeme oba typy, rozhodně nikoho nenutíme dělat nic, kde se necítí jistý v kramflecích. Naopak, u každého se snažíme podporovat vlastní myšlení, nápady a snahu přicházet s inovacemi. A je třeba říct, že právě tohle se nám osvědčilo.“

Každý, kdo by chtěl získat práci programátora v IT oddělení DEK a.s., by měl počítat s tím, že se od něj bude očekávat v první řadě znalost OOP (objektově orientované programování), alespoň základní znalosti databází (SQL, MySQL) a ovládání aplikací MS Office.

V DEKu se v oddělení vývoje informačního systému programuje převážně v jazyce Delphi, který si rychle osvojí kdokoli se zkušeností s jakýmkoli jiným moderním programovacím jazykem. Od budoucích zaměstnanců v oddělení webových aplikací je vyžadována znalost HTML 5, CSS, JavaScript + knihovna jQuery, (AngularJS, React výhodou), zkušenost s návrhovým vzorem MVC (např. Nette, ZEND Framework). Pro všechny uchazeče je sice výhodou zkušenost s verzovacími systémy (např. SVN, GIT), nicméně zapracování do týmového verzování kódu je velmi rychlé.

V letošním roce je před námi velká výzva v podobě aplikací pro mobilní platformy. A to jak pro zákazníky, tak i pro zrychlení operativy ve společnostech holdingu DEK ,“ vyjmenovává Martin výzvy, které má jeho tým před sebou…

V DEK a.s má dveře otevřené každý, kdo má chuť se při své práci realizovat, ať je to čerstvý absolvent školy nebo zkušenější programátor. Krédem společnosti je totiž mimo jiné SZS (samostatnost, zodpovědnost, spolehlivost).

„Ptáte se na výhody zaměstnání v DEK a.s.? Kromě klasiky, jako je zázemí silné a stabilní společnosti, odpovídající finanční ohodnocení, systém zaměstnaneckých výhod nebo přátelská atmosféra na pracovišti, tu máme ještě jednu velkou "domácí pohodu", dodává Martin: „Můžeme totiž chodit na oběd v bačkorách.“