Během velikonočních svátků, tj. od 30. 3. do 2. 4. 2018 budou všechny naše prodejny zavřené.
Vyberte si prodejnu
Sortiment a služby
510 000 100 - Pomůžeme vám

PŘÍSLUŠENSTVÍ K VEGETAČNÍM STŘECHÁM

Skladby vegetačních střech a teras vyžadují použití speciálních materiálů, které zajistí funkčnost celé konstrukce. Takové materiály zajišťují akumulaci vody, živnou půdu pro vegetaci a stabilizaci sypkých materiálů.

 PŘÍSLUŠENSTVÍ K VEGETAČNÍM STŘECHÁM  PŘÍSLUŠENSTVÍ K VEGETAČNÍM STŘECHÁM

Hydroakumulační a drenážní vrstva DEKDREN GARDEN

Jedná se o výrobkovou řadu profilovaných (nopových) fólií z vysokohustotního polyethylenu (HDPE) s perforací. Fólie se pokládá nopy dolů tak, aby se v nopech držela voda. Přebytečná voda může odtéci pomocí perforace pod fólii DEKDREN GARDEN a prostorem mezi nopy odtéci po hydroizolaci z konstrukce.

DEK lišta

Funkce:

  • zakrytí čela skladby střechy při pohledu zdola nebo z boku
  • oddělení části střechy s různou skladbou vrstev

Střešní substrát

Substrát je základem pro růst rostlin, je zásobárnou vody a živin nezbytných pro vegetaci. Složení substrátu a tloušťka jeho vrstvy musí odpovídat požadavkům plánované vegetace Typy substrátu se od sebe liší objemovou hmotností, propustností (mm/min.) a maximálním obsahem vody (% objemu). Výchozí materiály pro vegetační substráty by neměly obsahovat žádná semena ani živé rostliny nebo regenerace schopné rostlinné části, zejména kořenové plevely.

Stavební kamenivo

Kamenivo se nejčastěji dodává ve frakcích 16/22 a 16/32. Kamenivo je baleno do pytlů (big-bagů) o hmotnosti 1 t (případně 300 kg, 700 kg, 1500 kg) nebo může být volně ložené. Kamenivo je po vytěžení a vytřídění prané v bubnové pračce. Kamenivo splňuje normu EN 12620:2002 + A1:2008. Podíl odplavitelných složek je do 2 %, podíl nadsítného a podsítného je max. 7 %. Hlavní využití tohoto kameniva je pro vytvoření vrstvy přitížení plochých střech a používá se také pro vytvoření drenáží spodních staveb. Primárně je však toto kamenivo určené pro výrobu betonu.

Okrasné kamenivo

Kamenivo se nejčastěji dodává o velikostech zrn 1 – 2 cm a 2 – 4 cm. Kamenivo je baleno do 25 kg pytlů nebo může být volně ložené. Kamenivo má podíl vyplavitelných částic je pod 0,3 %. Kamenivo může být jak přírodní tak umělé. Hlavní využití tohoto kameniva je pro dekorační účely a akvária.

Informace

Další informace o použití naleznete v projekční příručce Vegetační střechy a střešní zahrady.

Veškeré informace včetně kompletního technického poradenství Vám poskytnou vyškolení pracovníci ATELIERU DEK – specializovaného střediska Stavebnin DEK.

Dokumenty