Od 10. 5. jsou všechny naše prodejny otevřeny i pro zákazníky bez IČ.
Zákaznické centrum
Přihlášení
0
menu

Dotace na sestavy obnovitelných zdrojů energie

Dotace v programech Nová zelená úsporám nebo Kotlíkové dotace lze čerpat jak pro rekonstrukce stávajících objektů, tak pro novostavby. Při rekonstrukci lze využít příspěvky na výměnu stávajících zdrojů vytápění za úspornější a ekologické, dále na instalaci větrání s rekuperací tepla nebo solárního systému. Při stavbě novostavby rodinného domu lze využít dotace na instalaci tepelného čerpadla, plynového kotle, systému větrání, solárního systému či fotovoltaické elektrárny.

Program Nová zelená úsporám se dělí do tří oblastí:

  • A - Zateplení rodinných domů včetně zateplení střechy, stropu, obvodových stěn, podlahy, výměny oken a dveří a vyhotovení odborného posudku.
  • B - Výstavba nízkoenergetických domů včetně instalace tepelného čerpadla, vyhotovení odborného posudku a provedení blowerdoor testu. Celková výše dotace závisí na dosažených parametrech objektu (měrná roční potřeba tepla na vytápění a neobnovitelné primární energie, součinitel prostupu tepla jednotlivých konstrukcí, průvzdušnost obálky budovy apod).
  • C - Obnovitelné zdroje energie včetně instalace tepelného čerpadla, větrání s rekuperací, solárních systémů a vyhotovení odborného posudku.

Níže naleznete poptávkový formulář pro zájemce o dodávku a instalaci tepelného čerpadla, případně také jiných obnovitelných zdrojů energie. Po vyplnění jej zašlete na stavebniny@dek.cz

Stáhnout formulář