Naše prodejny přešly v prosinci na zimní otevírací dobu. Ověříte si ji zde.
Zákaznické centrum
Výběr prodejny může ovlivnit skladové zásoby vybraného zboží, jeho cenu, popřípadě i cenu dopravy.
Hlavní město Praha
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Kraj Vysočina
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Zlínský kraj
Přihlášení
0
menu

Přečerpávání odpadních vod

zveřejněno: 7. 12. 2022
Úvodní fotka

Sestavy TLAKAN jsou vhodným řešením pro odvádění odpadních vod z objektů, které není možné napojit přímo na veřejnou gravitační kanalizaci (např. z důvodu členitého terénu) nebo které jsou součástí sítě tlakové kanalizace. Odpadní vody jsou čerpány z nádrže výtlačným potrubím do místa, kde je napojení na veřejnou gravitační kanalizaci možné. Napojení z výtlačného potrubí do veřejné kanalizace musí provést provozovatel kanalizace.

Sestavy TLAKAN tvoří plastová nádrž s poklopem, kalové čerpadlo NORIA LUCA s řezacím zařízením, snímač hladiny, nerezová zpětná klapka s pojistným ventilem a řídicí jednotka s proudovým chráničem. Přehled zařízení jednotlivých sestav TLAKAN je uveden v tabulkách níže. Sestavy je možné objednat také bez šachty nebo na míru individuálním požadavkům. Kalová čerpadla lze osadit ve dvojici. Jedná se o sestavu TLAKAN P8. Provoz čerpadel se díky tomu pravidelně střídá, v případě rychlého nárůstu hladiny jsou v provozu obě čerpadla současně.

Nádrž má průměr 800 mm a je vysoká 2 000 mm. Účinný objem je 450 l. Je vybavena jedním vstupem nátoku (DN 150), jedním vstupem pro vedení kabelů (DN 40) a jedním výstupem pro výtlačné potrubí (DN 40). Nádrž se osazuje na betonovou desku o tloušťce alespoň 150 mm a průměru 1 000 mm. V případě, že návrhová hladina podzemní vody dosahuje dna nádrže, je nutné nádrž obetonovat. Čerpadlo LUCA-100-16 má max. dopravní výšku 100 m a max. průtok 3,3 m³/h. Nože řezacího zařízení čerpadla jsou vyrobeny z korozivzdorné oceli. Do odpadních vod je zakázáno vypouštět textil, papírové ubrousky, tuky, oleje nebo jiné látky, které by mohly zařízení ucpat nebo poškodit, viz provozní řád a návod.

Sestavy NORIA TLAKAN P2 a P4 jsou určeny pro rodinné domy a rekreační objekty s doporučeným maximálním počtem 6 osob. Sestavy NORIA TLAKAN P8 najdou uplatnění v penzionech, provozovnách a větších objektech.

Vlastnosti zařízení pro čerpání odpadních vod NORIA Set TLAKAN P2

Označení P2-N1-KRG P2-N3-KRG
Rozměry nádrže Průměr 800 mm, výška 2 000 mm
Max. průtok čerpadla 3,3 m3/h
Dopravní výška čerpadla 100 m
Ovládání čerpadla Plovákové spínače
Provedení řídicí jednotky V základním provedení řídicí jednotka zajišťuje signalizaci poruch pomocí kontrolek a sirény. Jednotka ovládá čerpadlo na základě snímání hladiny dvěma plováky.
Napětí 230 V 400 V
Materiál armatur Polyetylen

Vlastnosti zařízení pro čerpání odpadních vod NORIA Set TLAKAN P4

Označení P4-N1-KRG P4-N3-KRG
Rozměry nádrže Průměr 800 mm, výška 2 000 mm
Max. průtok čerpadla 3,3 m3/h
Dopravní výška čerpadla 100 m
Ovládání čerpadla Sondy pro měření hladiny a plovákové spínače
Provedení řídicí jednotky Řídicí jednotka je vybavena barevným dotykovým displejem, na kterém je zobrazována výška hladiny v nádrži. Poruchy jsou signalizovány zobrazením kontrolek na displeji a zvukem sirény. Je umožněn záznam provozních stavů. Jednotka ovládá čerpadlo na základě snímání hladiny zapínací a vypínací sondou a záložně dvěma plováky.
Napětí 230 V 400 V
Materiál armatur Polyetylen

Vlastnosti zařízení pro čerpání odpadních vod NORIA Set TLAKAN P4 SMART

Označení P4 SMART-N1-KRG P4 SMART-N3-KRG
Rozměry nádrže Průměr 800 mm, výška 2 000 mm
Max. průtok čerpadla 3,3 m3/h
Dopravní výška čerpadla 100 m
Ovládání čerpadla Sondy pro měření hladiny a plovákové spínače
Provedení řídicí jednotky Řídicí jednotka je vybavena barevným dotykovým displejem a online monitoringem, který umožňuje zobrazení výšky hladiny v nádrži. Poruchy jsou signalizovány zobrazením v mobilní aplikaci, na displeji a zvukem sirény. Jednotka umožňuje záznam provozních stavů v reálném čase. Jednotka ovládá čerpadlo na základě snímání hladiny zapínací a vypínací sondou a záložně dvěma plováky.
Napětí 230 V 400 V
Materiál armatur Polyetylen