Zákaznické centrum
Přihlášení
0
menu

Provětrávané fasády DEKMETAL

zveřejněno: 17. 7. 2020
úvodní

Společnost DEKMETAL (člen skupiny DEK) je předním českým výrobcem provětrávaných fasád z plechu. V nabídce DEKMETAL najdete nejen kompletní funkční systém provětrávaného fasádního opláštění budov, včetně široké nabídky pohledových prvků, ale také certifikovaný nosný rošt a vysoce odborné poradenství a servis v podobě služeb zpracování kompletní technické dokumentace fasády včetně projekčních detailů na míru a také samotného fyzického zaměření stavby před a při samotné realizaci. Samozřejmostí je také vysoce odborné proškolení realizační firmy před realizací díla.

výroba

Provětrávané fasády:

Provětrávaná (taktéž větraná, odvětraná) fasáda je typická průběžnou větranou mezerou, která vzniká mezi tepelnou izolací nosné konstrukce a pohledovými prvky. Ve větrané mezeře vzniká prouděním vzduchu komínový efekt, který napomáhá k lepšímu klimatu uvnitř budovy, současně výrazně snižuje kondenzaci vodních par ve skladbě obvodové konstrukce a tím i potenciální riziko vzniku plísní.

text

Fasádní systém DEKMETAL:

DEKMETAL nabízí široký výběr typů a tvarů pohledových prvků provětrávaných fasád (kazety, lamely, vlnité, trapézové a atypické profily).

produkty

Metoda výroby pomocí „Viper“ technologie zaručuje výrobkům DEKMETAL vysokou přesnost výroby, tvarovou stálost a rovinnost. Všechny pohledové prvky vyrábíme na míru konkrétního projektu a to až do délky 6 m.

foto01

Základním materiálem jsou lakované pozinkované plechy S280-320GD ZM140 (alternativně Z275 nebo AZ150) opatřené polyesterovým (SP), PVDF, popřípadě polyuretanovým (PU) lakem tloušťky 25 - 60 mikronů (dle zvoleného typu povrchové úpravy) a to v lesklých, matných i texturovaných variantách. Na objednávku je možné dodat také specifické povrchové úpravy a dekory jako jsou např. imitace dřevěných dekorů, různé stupně patiny mědi a také TiZn, kamenných obkladů a dále je možno dodat barvy metalické, krystalicky se měnící či povětrnostně odolné oceli obecně známé jako Corten. Taktéž je možná výroba z neželezných plechů (Cu, Al, TiZn), které jsou dodávány v přírodní, lakované či předzvětralé úpravě. Tyto úpravy dodávají fasádním kazetám velmi specifický až nezaměnitelný vzhled.

Speciální možnosti:

Velkou výhodou fasádního systému DEKMETAL je jeho výroba na míru vždy pro konkrétní projekt. Fasády dokážeme přizpůsobit nejen barevně nebo rozměrem jednotlivých prvků ale i specifickými tvary a především také i designovými perforacemi. Díky těmto možnostem může být fasáda ozvláštněna nejenom atypickou barvou, ale i geometrickým řešením např. tvarem do oblouku nebo zajímavými obrazci perforovanými přímo do pohledových prvků, a to včetně fotografických perforací. Obkladové prvky DEKMETAL najdou uplatnění také jako opláštění i v moderních interiérech nebo jako designové podhledy.

foto02

Nosný rošt:

Nosný rošt je nedílnou součástí fasádního systému DEKMETAL. Rošt se upevňuje na nosnou konstrukci budovy a přenáší zatížení nejen od pohledových prvků a vlastní konstrukce roštu, ale také účinků sání a tlaku větru do samotné nosné konstrukce budovy.

Systémový nosný rošt je sestavený z bodových (kusových) prvků (konzol) a jednoduchých (pozinkovaných či lakovaných) liniových prvků (profily tvaru J, Z a Omega). Díky možnosti rektifikace roštu mezi jeho jednotlivými komponenty je pak velmi snadné vyrovnat základní nerovnosti podkladní konstrukce, zateplit objekt s minimalizováním tepelných mostů a vytvořit požadovanou provětrávanou mezeru ve skladbě fasádního systému.

Odkazy

·        Fasádní systémy DEKMETAL

·        Reference

·        Vzorník

·        Kontakty

·        Facebook

·        Instagram