Prodej nepřerušen. Prodej nepodnikajícím zákazníkům pouze přes e-shop dek.cz
Zákaznické centrum
Přihlášení
0
menu

Sníte o nové koupelně? Vyzkoušejte konstrukční desky WEDI

zveřejněno: 3. 6. 2020

Co jsou konstrukční desky WEDI?

Je to inovativní materiál, který je voděodolný, pevný, lehký a jednoduše opracovatelný. Konstrukční systém WEDI tak dokázal spojit klíčové vlastnosti do jednoho produktu s mimořádnou přidanou hodnotou.

Stavební deska má modré jádro z extrudované polystyrenové tvrdé pěny (XPS) bez obsahu CFC. XPS má díky uzavřené struktuře buněk velmi nízkou nasákavost. Je možné ji umístit téměř na jakýkoli podklad, tepelně izoluje, nabízí variabilní využití, je lehká a stabilní. Každá konstrukční deska je dále na obou stranách opatřena speciálním polymercementovým povrchem, který je navíc armovaný síťkou ze skelného vlákna pro větší pevnost a stabilitu. Cementový povrch tvoří současně kontaktní vrstvu pro lepidlo a z tohoto důvodu představuje deska Wedi ideální nosný podklad pro keramické obklady a dlažby.


Kde je možné použít konstrukční desku wedi?

Konstrukční deska wedi je určena pro použití zejména ve vlhkých prostorách v interiéru (koupelny, bazény, wellness), kde slouží jako konstrukční a nosný materiál pro finální povrchy. Zejména keramické obklady a dlažby, mozaiky, ale i štuky atd.

Konstrukční desku charakterizuje vysoká variabilita použití: lze ji použít na podlahách, stěnách i stropech, vybudovat z ní dělicí příčky, podesty či sprchové kouty, vyrobit z ní pulty pro zařizovací předměty, police, niky či opláštění vany, podomítkového WC nebo potrubních rozvodů či dokonce postavit samonosnou parní kabinu.

S konstrukční deskou vás nezastaví ani požadavek na nejrůznější zaoblené tvary.

Proč použít konstrukční desku wedi?

Protože práce je s deskami wedi extrémně rychlá a snadná. Konstrukční desky jsou velmi lehké a přitom velice pevné. Není třeba hydroizolace - úspora času a peněz.

Protože její použití přináší klíčové výhody pro vaši realizaci:

  • voděodolnost (dokonce při mechanickém poškození povrchu zůstává voděodolnost plně zachována)
  • pro běžné namáhání stékající vodou není nutné použití dodatečné hydroizolace (díky voděodolnosti materiálu desky odpadá potřeba nanášení jakékoliv další hydroizolace; při lepení spojů mezi deskami pomocí wedi 610 vzniká i tam okamžitě těsný spoj)
  • nízká hmotnost (a s ní spojená snadná manipulace: výhoda při přesunu materiálu a při montáži na hůře přístupných místech jako např. stropy)
  • rychlost a snadnost zpracování (s použitím zcela běžného nářadí)