Prodej nepřerušen. Z důvodu inventur mají některé prodejny v sobotu zavřeno, více informací v moje prodejna.
Zákaznické centrum
Přihlášení
0
menu

Bydlete zdravě s Baumitem

zveřejněno: 1. 11. 2020

Zdravé vnitřní klima může mít doma každý. Ve Stavebninách DEK vám nyní nabízíme interiérovou barvu Baumit IonitColor a stěrku Baumit IonitSpachtel, produkty nové generace, které dokáží aktivně zlepšovat kvalitu vzduchu, snižovat množství prachových a pylových částic a zvyšovat počet zdraví prospěšných iontů ve vzduchu.


Baumit IonitColor je jedinečný nátěr stěn, který přirozeným způsobem mnohonásobně zvyšuje koncentraci zdraví prospěšných iontů a aktivuje vzduch. Významně přispívá ke zdravému vzduchu v místnostech, a tím i k našemu většímu komfortu.


Baumit IonitSpachtel je minerální stěrková hmota, která násobí funkci barvy Baumit IonitColor. Je vhodná na všechny typy minerálních omítek, beton i sádrokarton a s jejím použitím lze dosáhnout dokonale hladkých povrchů.


Princip IONITu

Fungování Ionitu je založeno na principu pohybu a vzájemné interakce velkého množství pozitivních a negativních nábojů, které se nacházejí na povrchu tohoto nátěru a jsou v rovnováze. Proto povrch tvořený Ionitem nemá elektrický náboj, je neutrální. Po nanesení dvou až tří vrstev nátěru jsou na jeho povrch přitahovány molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole roztrhnou a vracejí se zpět do prostoru.


Celý princip lze připodobnit fungování magnetu, probíhá neustále, bez přerušení. Takový způsob ionizace vzduchu má nespornou výhodu, že při ní nevzniká zdraví škodlivý ozon, který se běžně tvoří použitím elektrických ionizátorů pracujících na principu nízkého napětí. Tento způsob ionizace vzduchu má tu výhodu, že odpadá vznik zdraví škodlivého ozonu, jak tomu bývá u elektrických ionizátorů pracujících na principu nízkého napětí.


Ideální pro všechny obytné prostory, zejména pro ložnice a dětské pokoje

Ionit je zvláště vhodný do interiérových prostor, kde trávíme mnoho volného času, a chceme zde tudíž eliminovat nepříznivé vlivy na naše zdraví (obývací pokoje, ložnice nebo dětské pokoje).